Graff Cast

Podcastová série o současné podobě graffiti v Česku. Stará škola i nová krev. Ilegální bombing i muraly. Poslechněte si podcastovou výpravu za příběhy a osudy writerů, kteří ne-chtějí být vidět. Série Graff Cast nenabádá k vandalismu, nepodporuje kriminální aktivity s graffiti spojené a nepřebírá za ně žádnou odpovědnost. Podcast vznikl ve spolupráci s Youradio Talk.

ZKAP: Graffiti je postoj nepřizpůsobivosti

Tenhle rozhovor vznikal opravdu dlouho. A bez kontaktu uvnitř graffiti komunity by se neuskutečnil. Nakonec mi pražský writer Zkap dal šanci, ale i jasné podmínky, za kterých rozhovor proběhne. I proto uslyšíte záznam, který prošel audio úpravou. Zkap bývá označován za progresivního writera, který boří zavedené formy malování písma. Došel až tak daleko, že pro část veteránů scény je jeho styl nepochopitelný. Přesto sám sebe považuje za klasického autora. Co vlastně pro něj a novou generaci writerů dnes graffiti znamenái? A proč je dnešní scéna tak radikální?

Dále uslyšíte…

Projekt Graff Cast nabízí vedle rozhovorů o striktím bombingu a fenoménu „system boys“ i pohled na malování v legálních zónách nebo zakázkové graffiti. Vyzpovídali jsme i současnou generaci writerů, která už nepěstuje sentiment po devadesátkách. Na pionýry scény jsme ale nezapomněli. První sérii Graff Cast jsme uzavřeli jedinečným rozhovorem s prvním graffiti writerem v Československu/Česku. Jak se malovalo před rokem 1988?

Produkce: Jakub Viliš. Hudba: Michal Princ. Vizuál: Jan Kulich.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *