Talking Pleasures

Projekt z karantény. Pvní lockdown našich životů nám stornoval mnohé plány, během chvíle smetl dlouze připravované byznys projekty i prostou radost z práce. Atomizovali jsme se do svých bytů a poznávali novou realitu. Naučili jsme se ale rychle přizpůsobit a hledat nové možnosti realizace. V podcastu Talking Pleasures si na dálku povídám se svými kamarády o jejich životě v karanténě, chybějící práci, ale i o možnosti srovnat si konečně priority.

Petra Gherbetz – nejsem typ, co by čekal na pomoc

Petra Gherbetz, Sasanca, majitelka oděvní značky City Folklore. Její obchod v centru Ostravy, který často slouží vedle nakupování i jako místo na setkání u kafe, je v současnosti veřejnosti zavřený. Uvnitř ale jede vše na plné obrátky. Petra se zapojila do šití roušek potřebným a její aktivity i byznys se přesunul do on-line prostoru. Podle svých slov toho zatím nelituje. Může si aspoň na chvíli odpočinout, urovnat myšlenky a vymyslet novou strategii podnikání. Spolu jsme se bavili o tom, jak se konečně naučila zvládat svou posedlost prací. Popsala mi svou novou vášeň k fotografování i to, jaký je její vztah k rodné Ostravě.

Dále uslyšíte…

…přiznejme si to. Dále uslyšíte rozhovory, kterým dominuje ostravský přizvuk. Ovšem geograficky se ocitnete v New Yorku, Francii i Polsku. Obvolal jsem své kreativní kamarády, kteří uvízli doma. Zajímá mě, jak jim covid změnil plány, byznys i kontakty s rodinou.

Produkce: Jakub Viliš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *